Aktuality 2019/2020 - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Aktuality 2019/2020

Školstvo > Základná škola

Aktuality zo základnej školy v školskom roku 2019/2020

Celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ
Ministerstvo školstva zabezpečuje raz ročne v súčinnosti so základnými školami, vysokými školami a športovými organizáciami celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých a tretích ročníkov základných škôl.
Testovanie pohybových predpokladov slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Osvedčenie, ktoré dieťa dostane, hovorí o druhoch, resp. okruhu športov z pohľadu ich charakteru (silové, vytrvalostné, ...).
Samozrejme, že sme pri tom nemohli chýbať ani my.

Pri testovaní boli použité tieto testy:
1. Telesná výška a telesná hmotnosť
2. Predklon v sede s dosahovaním
3. Opakovaná zostava s tyčou
4. Výdrž v zhybe nadhmatom
5. Skok do diaľky z miesta
6. Ľah a sed
7. Kotúľanie 3 lôpt
8. Člnkový beh 4 x 10 m
9. Viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m
10. Vlajková naháňačka.
Žiaci si tieto testy opäť zopakujú v 3. ročníku.

Kliknutím na prvákov sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Prvý deň v škole
V tomto školskom roku nás privítal areál školy vo vynovenom šate a do našej bezprostrednej blízkosti pribudli kamaráti z novopostavenej MŠ.
Prvý školský deň bol najdôležitejší pre našich prváčikov, ktorí s veľkým nadšením prekročili brány školy a sadali si do školských lavíc po prvýkrát. Hneď na začiatku svojej vzdelávacej „púte“ boli poctení nezvyčajnou návštevou. Príslušníci Policajného zboru ich poučili o bezpečnej ceste do školy i zo školy. Veríme, že sa budú v novej škole dobre cítiť a bude sa im dariť.
Všetkým žiakom školy želáme, aby hravo zvládali svoje každodenné  povinnosti.

Kliknutím na prvákov sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Adresa

Základná škola v Červenici pri Sabinove
Červenica pri Sabinove
082 56 p. Pečovská Nová Ves


Riaditeľ

Mgr. I. Kakaščíková


Kontakty
Telefón: 051/4583 516
E-mail: zscervenica.s@centrum.sk
Testovanie online - ALF
Anglický letný denný tábor
Posledný týždeň letných prázdnin sa uskutočnil v našej škole anglický denný letný tábor. Zorganizovali sme ho  v spolupráci s jazykovou školou SIDAS. Tí, ktorí prejavili záujem, prežili päť intenzívnych dní plných zábavy s angličtinou. Okrem našich žiakov túto možnosť využili aj naši bývalí žiaci.
Tentokrát učebnice i zošity ostali doma. Hlbokým spánkom sme nechali oddychovať interaktívnu tabuľu i počítače, aby si ešte užili posledné dni prázdnin. „Vyučovanie“ viedol rodený anglicky hovoriaci lektor, v našom   prípade to bol  študent John pochádzajúci z USA, konkrétne štátu Missouri. John prostredníctvom rôznorodých aktivít sprostredkovával žiakom „živý“ kontakt s angličtinou. A keďže John neovládal slovenský jazyk, v prípade, že nám jazykové zručnosti v anglickom jazyku nepostačovali na sebavyjadrenie, museli sme tvorivo využiť i iné dorozumievacie techniky – ruky, nohy...
Cieľom tábora bolo prelomiť u žiakov jazykovú bariéru a precvičiť si jazykové zručnosti priamou konverzáciou s rodeným anglicky hovoriacim lektorom v naozajstnej reálnej situácii.

Kliknutím na vlajky sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
24.05.2020
Posledná aktualizácia obsahu:
WEB dizajn:   it-pocitace.pro
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah