Aktuality 2022/2023 - 2. časť - Obec Červenica pri Sabinove

Červenica
pri Sabinove
oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Aktuality 2022/2023 - 2. časť

ŠKOLSTVO > Základná škola
Aktuality zo základnej školy v školskom roku 2022/2023 - 2. časť
Zvládli sme to!
ADRESA
To sme si povedali posledný deň školského roka 2022/2023, keď sme si s  kyticou kvetov v rukách a  plní očakávania preberali od pani učiteľky zaslúžené vysvedčenie. To však nebolo jediné, čo sme dostali za našu usilovnú prácu. Výborní žiaci štvrtého ročníka, úspešní matematici a smelí recitátori si odniesli aj peknú knihu a diplomy. Pekné ceny dostali aj riešitelia súťaže Maksík a šachoví majstri. Najusilovnejší zberatelia viečok, tetrapaku  a papiera získali sladkú odmenu. No veru nikto neodišiel na prázdniny s prázdnymi rukami.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
                                                                                                               Mgr. Zuzana Bujňáková
Základná škola v Červenici pri Sabinove
Červenica pri Sabinove
082 56 p. Pečovská Nová Ves
RIADITEĽ
Mgr. I. Kakaščíková
KONTAKTY
Hýbem sa, hýbeš sa...???
Nedostatok pohybu u detí je už dlhodobo celospoločenským problémom. U nás okrem hodín telesnej a športovej výchovy, jesenného testovania pohybových predpokladov žiakov prvých a tretích ročníkov, rôznych aktivít zameraných na šport, majú žiaci možnosť navštevovať športový krúžok. Dvakrát týždenne otvára telocvičňa v rámci športového krúžku náruč pre športuchtivých žiakov. Snažíme sa deťom vytvoriť priestor pre pohybové aktivity, pretože chýbajúci pohyb ide ruka v ruke s psychickou nepohodou, neposednosťou a nepozornosťou. Telo potrebuje zároveň pohyb pre zdravé kosti a svaly. Škola síce nenahradí túto úlohu rodiny, ale pomáha i v tomto smere.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. I. Kakaščíková
Telefón: 051/4583 516
Krúžok šikovných rúk
Ruky človeka dokážu tvoriť nádherné veci. Aj šikovné ruky našich školákov vytvorili počas roka veľa krásnych výtvorov, ktoré zdobili interiér našej školy. Ani by ste neverili, koľko zaujímavých vecí sa dá vyrobiť z odpadového materiálu, ktorý by inak skončil v koši. Tak sa kotúčiky z toaletného papiera pod rukami žiakov menili na zvieratká, stromy, kvetinové obrázky. Aj plastové fľaše a krabice od mlieka dostali druhú šancu na život. Ani ihla v rukách našich školákov nebolo nič nezvyčajné. Krížikové výšivky nerobili problém ani našim prvákom. Že im to išlo výborne, ocenili aj naše mamičky, keď im ich deti na Deň matiek vyšili záložku do knihy.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Zuzana Bujňáková
Turisti
Spolu so žiakmi sa snažíme chodiť von na prechádzky či ihrisko za každého počasia. Budujeme si imunitu a snažíme si odvetrať hlavu od školských povinností. Spoznávame krásy prírody, učíme sa spoznávať rôzne  stromy a rastliny. Ak je nám už horúco, zájdeme si aj na nanuk.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Lucia Vargová
Sniežik sa nám chumelí
Konečne aj k nám zavítala zima a žiaci sa mohli dosýta vyšantiť na snehu. Na kĺzanie sme vyskúšali viaceré kopce a na každom si užili veľa zábavy. Okrem kĺzania sa žiaci s veľkou chuťou pustili aj do stavania zimných stavieb a išlo im to naozaj super. Keď už mali líčka dostatočne vyštípané, v ŠKD nás čakal teplý čajík.

Kliknutím na obrázok sa zobrazí fotogaléria.
Mgr. Lucia Vargová
15. 5. 2024
Posledná aktualizácia obsahu:
Na stránkach prebieha upgrade obsahu a štruktúry podľa výnosu Ministerstva financií SR o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy
Návrat na obsah